O naší restauraci

Restaurace U Pastýře vznikla v roce 1999. Hospodářské stavby lanškrounské fary byly rekonstruovány a do obnovených prostor byla zakomponována restaurace původně Kavárna U Pastýře. Ta prošla určitým rozvojem a transformovala se do restaurace. Kapacita se postupně rozšiřovala. Nejdříve o venkovní terasu na farní zahradě až do dnešní podoby ve formě zahradního altánku.

Zásadní proměnou prošla naše restaurace v roce 2009. Změnil se interiér z původního rustikálního na modernější. Rekonstrukcí prošla i venkovní terasa, přidán byl venkovní bar. V blízkosti se také nachází malé pódium, které umožňuje konání různých kulturních akcí. Za zmínku stojí krásná květinová výzdoba, která v kombinaci s udržovaným trávníkem, zahradními jehličnany a koutkem pro děti vytváří odpočinkovou atmosféru.

Celý areál je uzavřený, i proto je velmi vhodný pro návštěvu s malými dětmi. Svoje neopakovatelné kouzlo má salonek. Určitě to uvítají i ti, kteří mají zájem o soukromí - obzvlášť vhodné při konání svateb, křtin nebo jiných rodinných oslav.

Restaurace U Pastýře byla svědkem mnoha významných společenských a kulturních akcí, a navštívil ji bezpočet významných osobností ze světa kultury, showbyznysu i politiky. Za zmínku určitě stoji svatební hostina Lucie Bílé, která se zde konala v roce 2002.

Budeme rádi, pokud přijmete pozváni do naší restaurace.

Těšit se na Vás budou:

Milan Nastoupil (jednatel)
Zbigniew Jan Czendlik (děkan lanškrounské farnosti)
společně se všemi zaměstnanci restaurace